Володимир ЯЩУК (м. Радивилів). Фотоальбоми і нариси

 

Містечко Радивилів 1930-х років

Кілька фото з коментарямиРадивилів 1930-х років, тоді, за часів Польщі, офіційна його назва була Radziwiłłów – Радзівіллув.

На цих знімках (зроблених не в один день) бачимо центральну частину містечка. За головний орієнтир візьмемо двоповерховий будинок на розі вулиць. Він стояв на тому місці, де тепер газон перед будівлею районної ради, на розі теперішніх вулиць Почаївської та Івана Франка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На знімку, зробленому з високої точки, з тодішнього костелу, бачимо за 2-поверховим будинком ту частину містечка, де тепер центральна площа Незалежності. В лівій частині кадру – палісадник, де в роки війни і після її закінчення були поховані четверо Героїв Радянського Союзу (у 1985 році перезахоронені на заміський меморіал Слави). Поряд із палісадником – будинок, який зберігся дотепер (нині він розташований через дорогу від відділення Пенсійного фонду).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наближена частина цього фото робить виразнішими торгові ятки (кіоски) при вулиці. Їх видно й на інших знімках, де 2-поверховий дім постає в різних ракурсах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За групою чоловіків і жінок цей будинок видно лише частково, а зліва від них угадується обрис костелу. На фото, де в центрі – жінка, бачимо тільки один кіоск, бо, ймовірно, той, що ближче до перехрестя, не потрапив у кадр. На задньому плані видно металеву електроопору, там тепер 2-поверховий торговельний комплекс із рестораном.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У зображеному на фото 2-поверховому будинку на першому поверсі працювали різні магазини, на другому діяли представництва торгових фірм та підприємницькі контори. У 30-і роки Радивилів залишався напів’єврейським містечком, значну частину населення становили поляки.

Використані знімки з Радивилівського музею і з сімейного зібрання Миколи Петролюка.

 

Володимир ЯЩУК.Создан 17 мар 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником